středa 27. května 2015

We are humans not robots

Myslím, že úvod k článku nemusí být dlouhý, a každému dojde, o co vlastně jde. Chtěla bych dnešní ,,myšlenku" napsat spíše v příběhu, který se týká mé školy, zacházení se studenty a to z pohledu studentky, která vždy měla vše perfektně naplánované, ale přijetí na tuto školu jí vše změnilo a teď, dá se říct už jen chvíli k maturitě neví nic, co chce dělat.

Maturity již skončily, ale nás mladší to ještě čeká. Před pár lety jsem se dostala na jedno z nejlepších osmiletých gymnázií v České Republice.
Během let však upadla až na 40. příčku, ale nároky se zhoršily.
Nikdy jsem nad tím neuvažovala, až teď.
Ano, každý to má na škole těžké a proto je to také spíše obecně.

Blíží se konec roku a nejtěžší testy přichází, ale ne jen ty konečné. Ale i opakovací nebo - li srovnávací testy, které jsou jednou za 2 roky. Ale tvoří to hodně velké procento ze známky. Když už je to srovnávací test, bylo řečeno, že by se ten den neměly psát velké testy, ale argumentace profesora, že život není férový a dá nám velký opakovací test, přijde mi to zvláštní a dost nespravedlivé.

Další nerozhodná věc jsou anglické zkoušky FCE. Škola mě na ně už 2 roky připravuje a termín máme v prosinci 2015. Zdálo se to, jako dlouhá doba, ale teď si uvědomuji, že mám pouze půl roku na skvělou přípravu, abych zvládla 2. nejtěžší úroveň a vzhledem ke zvolenému semináři z angličtiny se ode mě očekává, abych jí úspěšně složila.
Jenže teď bojím se, že to budou pouze jen vyhozené peníze, a že to stojí hodně. Tak mám nebo ne?

Školu mám každý den do 16:00 a pak mám kroužek, abych se odreagovala. Vracím se domů asi ve 20:00 a pak se mám soustředit na domácí úkoly a učení?

Ano, každý se musí učit a to hodně, ale neměli by profesoři brát trochu ohledu na to, že jsem přece jenom ještě děti nebo většina z nás (do 18ti jsme prostě děti a bez komentáře!).

Další věc, co mě třeba zarazila bylo to, že jsem si měla už vybrat maturitní semináře a bylo mi teprve 15. Ano, měla jsem představu, co bych si přála dělat, ale teď? Nemám ponětí, připadá mi, že mě vše jen odrazuje a ani nevím kdo jsem.
Nemám šanci to ani pořádně zjistit, když jsem zavalená stále jen v papírech školy a to ty známky nedoháním, snažím se je hlídat celý rok.

Jak to máte se školou vy? Taky si připadáte, že jsou na vás kladené velké nároky nebo je vše v pohodě?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář.