pátek 29. května 2015

Život sportvoce

Každý má jiné záliby. Jeden rád čte, další vaří a někteří z nás dávají přednost sportu.
Ale je velký rozdíl mezi rekreačním a soutěžním sportovním.
Nemyslíte si to?
Ale věřte, je to tak!
Od malička se věnuji mnoha sportům → Tenis, Basketbal, Gymnastika, Softball, Tancování, plavání; to vše bylo na mé týdenní rutině, ale nikdy to nebylo něco, na vysoké úrovni.
Čím jsem však byla starší, zůstala jsem u několika sportů, kterým se věnuji více než je i zdrávo. Všem třem se věnuji hlavně během zimy, protože zimní sporty provozovat v létě je dost těžké.
Volejbal, jízda na koni, snowboarding (slopestyle). Ve volejbale hraji vyšší ligu a v jízdě na koni se účastním parkurových závodů, které jsou pro mě důležité, protože ze sebe potřebuji dostat adrenalin (Přece jen, skákat 100-110 s koněm už něco je) a snowboarding je spíše pro rekreaci, ale když jsou někde místní soutěže, ráda se přihlásím a ozkouším, jak na tom vlastně jsem.

Vzhledem k mé soutěživosti pro mě sport nikdy nebyl a nebude jen rekreační. Vždycky to chci někam dotáhnout. Jedna medaile nebo pohár mi od sportu, který jsem dělala/dělám nesmí chybět. Pomohlo mi to rozvinout ambiciózní stránku a připadá mi, že mi to pomohlo se lépe rozhodovat. 

Abych neodskakovala od tématu článku, popíšu Vám můj denní plán, jak vše zvládám se školou, kterou mám každý den do 16:00. Nejdříve z hlediska, když je zima/jaro a pak léto/podzim.

ZIMA/JARO
06:00 - Budíček, při kterém musím vstát, ať si stíhám přichystat věci do školy, tašku na trénink, dále se musím najíst apod. Nerada spěchám, proto vstávám i dřív, než je nutné,
07:20 - Odcházím z domu do školy (většinou dřív) → Během školy se buď snažím dohnat spaní nebo někdy vnímám.
16:00 - Spěchám ze školy, abych stíhala dojet na trénink volejbalu, který mám od 16:30 do 18:30
18:30 - Večeře po cestě domů, takže se za hodinu můžu krásně navečeřet a koukat na naštvané pohledy ostatních v MHD. No kdo by si to nepřál?!
19:30 - Dojíždím domů, odhodím věci do pokoje a jdu cvičit cviky na břicho a nohy na balkón (i když je sníh). To mi většinou zabere tak hodinu a pak se jdu osprchovat.
21:00 - Škola si zaslouží též nějakou pozornost a tak se začínám učit (i když píšeme větší testy, teprve v tuto dobu si začínám vypisovat poznámky na test). Podle toho, kolik se toho musím naučit nebo kolik máme domácích úkolů jdu spát, ale většinou mám školu tak na 2-3 hodiny.
00:00 - Většinou ulehám do postele a jdu spát.

→ Pouze v sobotu jezdím na jízdárnu a v neděli na svah, když je aspoň umělý sníh nebo za hraniceLÉTO/PODZIM
05:00 - Budíček a běh. Trasa dlouhá asi 8 km mi zabere okolo hodiny, takže domů se vracím okolo šesté a nastává to co se děje i v zimě a na jaře.
16:00 - Konec školy a zase na volejbalový trénink (pokud je pátek, odjíždím na 3 dny na jízdárnu)
18:30 - Konec tréninku a většinou mě máma vyzvedává z tréninku a veze mě do posilovny, kde trávím tak hodinu nebo mám hodinu jógy (rovnováha na snowboard/klid, kvůli námaze)
20:45 - Přibližná doba, kdy se vracím domů a trávím cca. 30 minut v koupelně.
21:30 - Obvyklá doba se začít věnovat škole, na kterou si snažím zvyknout nebo se snažím vytahovat známky a proto trávím víc času nad učením
01:00 - Good night

→ Snowboarding o letních prázdninách skoro 3 týdny v kuseKdyž to tak člověk sepíše, přestává se divit, že  má problémy s klouby a čas od času je unavený víc než ostatní. Asi si říkáte, že toho moc nenaspím (ne nenaspím) a kde mám nakonec tedy energii na to všechno. 
V blízké době můžete očekávat můj jídelníček, který Vás může překvapit, inspirovat, ale můžete ho též odsoudit.

A jak jste na tom se sportem vy?
Řešíte/neřešíte/přeháníte?

2 komentáře:

  1. Ja milujem baseball a inak nešportujem vôbec :)

    http://aduliksun.blogspot.sk/2015/05/giveaway-za-30-000-pozreti-na-blogu.html :) ----- Pozývam vás na GIVEAWAY u mňa na blogu :)

    OdpovědětVymazat
  2. vic takovych clanku, libi se mi :) obdivuju behani takhle brzo rano, ja muzu behat, az kdyz se poradne proberu, vetsinou chodim spis navecer, rano bych to nedala :-D a chtela bych se naucit jezdit na koni, zadny skoky, jen vyjet nekam do prirody :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář.