sobota 18. července 2015

Cestování - 2nd part

Tak, je tu druhá část ze tří na téma cestování.
Cestování patří k základům prázdnin a kam se vydat?
Čerpám ze svých cestovních zkušeností během 9ti let, takže něco může být 9 let staré a v tom případě nemusí již nemusí platit!
3. Nápomocné aplikace


2. TIPY (KAM DO CIZINY A NA JAK DLOUHO TO JE IDEÁLNÍ)
Mám procestovaných zatím 17 zemí (Uf, to je celkem dost) a ke každé mám toho co říct, ale nebojte, zkrátím to. U každé země bude napsáno, na jak dlouho je ideální tam jet. Nebudu však popisovat, co jsem tam zažila nebo tak, protože pokud má někdo naplánovanou dovolenou do nějaké z těchto zemí a zrovna do toho města, kde jsem byla, tak abych Vám nezkazila překvapení nebo něco takového.

Španělsko - Mallorca, Cambrils, Málaga, Granada
Španělsko je pro mě srdečná destinace, protože to byly mé první dovolené u moře. Bydlely jsme s mamkou vždycky hned u moře a nejvíc na mě zapůsobila Mallorca, což byla moje druhá dovolená, kde byla i teta a o 7 let starší bratranec. Krom sáhnutí si na mrtvou medúzu (kde tetu medúza žahla) jsem si tam našla i pár kamarádů a vyzkoušela jeden z nejlepších aquaparků, kde jsem kdy byla
Ideální doba pobytu: 7 dní →V Cambrils jsem byla 15 dní a bylo to na mě až moc, protože na dovolenou jezdím s mámou (konečně se s ní vidím víc než 5 minut denně), tak už tam pak není moc co dělat.
Mallorca

Velká Británie - Londýn, York, Belfast
Všechny města jsou srdcovka a ve všech jsem trávila dost času a nejvíc v Londýně (Měsíc → More than enough!) Co mi vadilo na Londýnu byli turisté, ale kde ve světových městech nejsou, že? Určitě navštivte ty nejznámější památky, Downing Street a pro mě také důležité → Obchodní centra (Z každé země si přivezu mikinu, takže prolezu co nejvíce obchodů, abych našla tu nejideálnější).
Ideální doba: Pro všechny města prodloužený víkend aneb 4 dny. Vše důležité navštívíte a budete mít pro sebe i trochu času (A i čas na to, aby jste se ztratili)
Moje úplně první fotka Big Benu

Itálie - Skoro celá severní Itálie
Od mých 11ti let jezdíme každý rok do nějaké země, kterou z části projedeme autem. Poprvé jsme to udělaly v Itálii, takže jsem viděla mnoho měst, takže kromě Bentátek, Florencie či Milána jsem navštívila malé vesničky podél Lago di Garda a bylo to naprosto skvělé! Doporučuji určitě Pisu, Benátky a Miláno
Ideální doba pobytu: Jedno město na 4 dny. Projíždění větší části, jako jsme to udělaly my, tak bych si být Vámi udělala minimálně 12 dní čas → Nám to zabralo 15 dní.
Benátky dnes a před 13ti lety


Polsko - Nyská jezera
Pokud je pro Vás těžké našetřit si na dovolenou někde trochu dál a nechce se Vám sedět 10 hodin v autě, máte možnost jet na Nyská jezera. Jsou kousek za našimi hranicemi a my tam jezdíme přes Jeseník, protože jsme odtud. Je to levné, pohodlné a nabízí zde vše, co najdete u moře.
Ideální doba pobytu: Tohle neodhadnu, ale být Vámi zkusím to třeba na 4 dny. Ideální na koupání déle a musím uznat, že tam pak není co dělat po delší době.

Rakousko - Linz, Nassfeld, Lienz, Salzburg
Tyto města jsem navštívila hlavně kvůli mamce, protože do Linzu a Lienzu musí pracovně a Salzburg je naše každoroční zastávka do Nassfeldu na sjezdovku (Nassfeld pouze v zimě!). Takže to jsou spíše historická města na jeden den.
Ideální doba pobytu: 1 nebo 2 dny. Nejsou to velká města, na které Vám vážně stačí málo času.
Lienz - Dolomitenmann 2015

Slovensko - Tatry
Jezdily jsme tam lézt na skály, což bylo skvělé odpočinutí od všední reality
Ideální doba pobytu: 3 dny

Slovinsko - Lublaň
Každý jí jen do Chorvatska projíždí a nikdo se nezastaví. Zastavte se tam, budete příjemně překvapení
Ideální doba pobytu: I den stačí

Chorvatsko - Snad celý poloostrov Istria
Bydlíme ve městě Poreč, kde nic není, ale jinak jezdíme do dalších měst okolo. Díky zakoupenému bytu se nám to usnadňuje ohledně peněz. Jediné, co je hrozné je cesta. Tento poloostrov umožňuje i denní návštěvu Benátek a místní jsou strašně milí. Domluvíte se úplně v pohodě česky (dobře, tam česky nemluvíme, ale než jsme se naučili, tak jsme mluvily jen česky). A třeba na náměstí v Poreči, když nebude sezóna, zajděte si tam do kavárny. Číšník Vám dí rád i kafe na účet podniku.
Ideální doba pobytu: V době, kdy není sezóna 7 dní, když je sezóna, je tam opravdu hodně turistů, to se i místní klidí pryč, takže asi taky 7 dní, ale to maximálně.
Poreč - Západ slunce z mariny

Řecko - Rhodos
Po dlouhé době jsem jela někam k moři (Chorvatsko už nepočítám), takže jsem se neskutečně těšila. Myslím, že jsem narazila na skvělý hotel, takže jsem si to tam užila. Byla jsem i na denním zájezdu do hlavního města Rhodosu (Těžké uhodnout → Rhodos), kde to bylo i přes velké vedro nádherné.
Ideální doba pobytu: 7 dní
Pláž s hotelem

Egypt
Byla jsem tam asi ve 12ti letech a moc si to nepamatuji, ale tam doporučuji si zaplatit více za dobrý resort a zůstat jenom v resortu a nikam jinam nevycházet, kort v těchto dnech. Byla jsem tam jen jednou z resortu a to na projížďce na koních do Sahary (DOPORUČUJI).
Ideální doba pobytu: 10 dní
Výprava za delfíny

Francie - Paříž
Jeden z nejkrásnějších prodloužených víkendů! V 15ti letech navštívit Paříž s možností i nákupů a bydlení kousek od centrály značky Yves Saint Laurent. Věřte, Paříž je jiný životní styl a v jakémkoliv období si jí zamilujete. Doporučení → Naplánujte si, kam chcete jít a jak dlouho tam chcete strávit!
Ideální doba pobytu: Prodloužený víkend neboli 4 dny. Stihli jsme všechno, co jsme chtěli, takže většinu nejznámějších památek.
Eiffelova věž

Německo - Bayreuth, Norimberk, Bamberg, Drážďany, Bodamské jezero
3 města z toho jsem navštívit musela, kvůli výměnnému pobytu, ale i tak to jsou nádherná města. Myslím, že Drážďany každý navštíví, hlavně kvůli nákupům, ale je to i město plné kultury, kterou kvůli nákupům neuvidíte a to je škoda.
Ideální doba pobytu: Na každé město 1 den
Drážďany - Zwinger

Nizozemí - Amsterdam
Amsterdam je pro mě srdcovka. Je to kvůli městu, ale i ohledně věcí, co se tam stalo a je to jiné, je to nádherné a je to originální město. Všechno je jiné a přiroste Vám to k srdci. Ta architektura, ta ochota lidí okolo Vás (Ne, nebyla jsem tam v té době zhulená).
Ideální doba pobytu: 5 dní (Pro mě klidně i víc)


Norsko - Od Trondheimu až po Oslo
Ano, tohle je další velké procestování země. Připravím Vás na jednu věc → Umí perfektně anglicky, ale nebudou na Vás chtít anglicky mluvit! Projely jsme s mamkou toho tam hodně, takže nedokážu vše napsat, ale jednoduše: Země, která stojí za to!
Ideální doba pobytu: Do větších měst Vám bude stačit týden. My tam strávily 20 dní, protože jsme jely z Trondheimu do Osla těmi nejvíce klikatými cestičkami, co to šlo.
Ledovec Jostedalsbreen - Splaz Kjendalsbreen

Lichtenštejnsko - Ehm, celé?
Projely jsme ho za asi 2 hodiny, takže..no... hezká příroda. Ne, je to opravdu jen malé knížectví, kde je maximálně zajímavý hrad v hlavním městě, kde mají super klub, to je asi vše. To musím být v tomto bohužel upřímná
Ideální doba pobytu: 2 hodiny? (Pardon, tomu se nejde nesmát)
Vlajka před hradem v hlavním městě

Švýcarsko - Jih/Jihovýchod
Je to sice malá země, ale těžká na cestování. Hodně si své přírody váží, takže někde je lepší zaparkovat auto a prostě jít pěšky. Pokud zbožňujete zimu, jako já, doporučuji, protože jsme tam jeli zásadně za lyžováním v létě. Upozorním nezkušené cestovatele na jednu věc → Mají tam vlakové trajekty, kterých se možná budete bát, jako jsme se bály my, ale bylo to super, ale mohly být delší pro lepší odpočinek.
Ideální doba pobytu: Podle toho na co. Část procestovat → 5 dní. Nějaké město → 2/3 dny. Lyžování v zimě/v létě → 7 dní/4 dny
-4,3°C v létě

Maledivy → Bandos Island Resort & Spa
Nebudu se tu rozepisovat o tomto, ale hledáte Paradise? Najdete ho na těchto ostrovech. Silně muslimská země, která je ideálně za dobře s demokracií. Jednou si udělám čas a sepíšu Vám celý můj pobyt na tomto úžasném ostrově
Ideální doba pobytu: 10 dní + dny na cestu. (Doporučení: Jeďte v únoru nebo v březnu)
Prostě PARADISE


A co vy? Máte taky nějaké destinace, které chcete doporučit? Ráda si Vaše doporučení přečtu a klidně se inspiruji.
Doufám, že jsem Vám pomohla aspoň trochu, i když už asi dovolené máte naplánované, ale třeba příště.
Nicol


8 komentářů:

 1. Pekné fotky :)
  Na mnohých miestach som bola a je to tam vážne krásne :) A ďalšie sú na mojom zozname "One day.." :D

  OdpovědětVymazat
 2. No tak upřimne, dost ti závidim že tak hodne cestuješ :) :D

  http://pozitivnenaladena.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Z tvých doporučení se mi líbí Norsko a Maledivy. Zas bych se ráda vrátila do Amstru i Londýna. Ach. Když si tak říkám, co bych mohla doporučit, tak asi nic, na všech těch místech jsi byla :D I když - Berlín a Izrael - určitě stojí za. http://tereza-la-marque.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Ak si bola na všetkých tých miestach tak mi neostáva nič iné len závidieť (v dobrom). Cestovanie milujem no nenavštívila som ani polku z toho, čo ty.. dúfam že časom si môj cestovateľský zoznam doplním :) TheBookLady

  OdpovědětVymazat
 5. milé že si tam spomenula aj slovensko - tatry ♥ som hrdá slováčka spod tatier! :D
  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, mamka tam chodila lézt, když byla na vysoké v Košicích, tak aspoň do těch Tater jí musím následovat :D

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář.