sobota 25. července 2015

Cestování - 3rd Part

Jako poslední část článku o cestování jsou tady pomocné aplikace.
Pokud jste si stále nepřečetli předchozí články, z této série, neváhejte a čtěte
3. Nápomocné aplikace


3.NÁPOMOCNÉ APLIKACE
Přece jenom, žijeme v moderní době a to znamená, že hodně z nás nějaké ty aplikace v zahraničí používá. K těmto lidem patřím i já.
Aplikace stahuji zásadně jen bezplatné a budu Vám k nim i psát, zda jsou pro Android, iOS nebo pro oboji.
A stahuji si hlavně bezplatné aplikace, takže se nebojte, že by jste za ně museli utráce.

UPOZORNĚNÍ: Aplikace jsou zásadně v angličtině a v češtině je ani nevyhledávám.

Asi jako hlavní záleží na to, do jaké země cestujete. Několik firem tedy vytvořily více aplikací, pro každou zemi zvlášť.
Já doporučuji aplikace od firmy TRIPOSO.
Už 3 roky od nich mám aplikace, když někam jedeme a nemůžu si je vynachválit. Skvělé na tom všem je, že je můžete používat bez připojení na internet.

Dále existují aplikace obecně pro celý svět, ale pouze ve stylu offline map, ale i informací obecně. Nejsou to moc zajímavé aplikace, každý spíš asi potřebuje pro určitou zemi a k tomu doporučuji slovník (En-ten jazyk nebo lépe CZ-ten jazyk) a aplikaci od Triposo, ale kdyby, tak tady máte moje celoroční aplikace

been
Moje oblíbená aplikace. Není to nic zajímavého, jen zaznamenává, v jakých zemích jste byli a pro každého cestovatele to bude asi jedna z nejdůležitějších aplikací.
Mnoho z Vás si myslí že jsem toho hodně procestovala, ale když se kouknu na tuhle aplikaci, tak pouze 18% světa procestovaného, zase si přiznejme, že to není hodně ;)
Pro: Obojí


maps.me
Online mapy, kde se nachází hlavní silnice do větších měst (třeba ČR tam má pouze dálnice). Je to výhodné, pokud jste líní si kupovat mapy jiných zemí.
Pro: Obojí

Traveler's phrasebook
Myslím, že to je velmi užitečná aplikace, co se mluvení týče. Obsahuje 22 světových jazyků, se základy, které se hodí vždy a všude.
Pro: Obojí

TravConnect
Aplikace, co neuškodí nikomu. Pokud Vás zajímají základní informace o zemi + základní tipy a informace, je to pro Vás ideální aplikace.
Pro: iOS

Holiday Checklist
Pokud neradi někam spěcháte a chcete mí perfektně naplánovanou dovolenou, stáhněte si tuto aplikaci. Naplánujete si dovolenou i na počet lidí, kolik Vás pojede. No, mrkněte sami, příjemně Vás překvapí, jak Vám ulehčí cestu.
Pro: Android


Tak a to je konec série cestování. Ale nebojte se, brzo přijde další série, tentokrát něčeho jiného (Uvidím, co mě napadne). Doufám, že jsem Vám trochu pomohla a snad se těšíte na další články.
Bye
Nicol

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář.