středa 8. července 2015

Kam v létě aneb když se doma nudíte.

Každý zažívá tu nudu doma, kdy nemá aspoň týden co dělat. Ano, patřím také mezi tyto lidi, mám dohromady 2 týdny volno o prázdninách a nevím co dělat, vlastně teď už vím.
A rozhodla jsem se Vám pomoct a sepsat Vám sem pár návrhů, co navštívit, kam jet, kde se koupat a pro ty starší, které rodiče pustí → Kde co zažít v cizině.

SLADKÁ DOMOVINA - ČESKÁ REPUBLIKA

Někdy si říkám, že v ČR není pořádně co dělat, ale když jsem byla menší, cestovala jsem s mámou co nejvíc, co to šlo, abych viděla krásy naší země.

1.) Jižní Čechy - Český Krumlov
Výlet na den i na více dní. Krásy Českého Krumlova jsou nesmírné a mě osobně to po 12ti letech nepřešlo. Mám několik typů, kam tam chodím strašně ráda.
Zámecká zahrada
Otáčivé hlediště, velký park, nádherné květiny - Jako amatérskou fotografku je tohle pro mě ráj
MLS bistros
V Českém Krumlově se jich nachází 5 a já vždy skončím v té pod zámeckými schody. Crêpes (slané /sladké), trdelník, skvělé nápoje. Většinou jsem tam chodila na oběd a k tomu jsem si dala horkou čokoládku, která je částečně z pudinku, ale je vážné dobrá (To platí i o bílé čokoládě).
Grafitový důl
Prohlídka na asi 40 minut (možná i méně). Nejsem zrovna člověk, co ocení různé prohlídky, ale upřímně? Vážně to bylo zajímavé a možná tomu napomohlo i to, že jsem tam byla se třídou, takže mě to bavilo o to víc. A pokud tam je jenom jeden průvodce, tak s ním je i sranda, takže to nebude jen nudné předříkání nějakého textu.
Velké židle u řeky
Nemám ponětí, proč tam jsou, ale když tam jsem s kamarády a je pěkně, koupíme si něco dobrého, sedíme na těch židlích nebo okolo nich a povídáme si, takže dobré odpočinkové místo.
POZOR
Nezapomeňte si s sebou vzít víc peněz než je pro Vás norma. Je to jedno z frekventovaných českých měst a vše stojí o trochu víc než můžete být zvyklí.

2.) Severní Čechy - Liberec
Je pár měst, co mě neomrzí a mezi ně patří také Liberec. Poprvé jsem tam byla v zoologické zahradě a od té doby jsem tam navštěvovala pouze volejbalovou halu technické univerzity na kraji města. Avšak měla jsem tu možnost i se podívat po městě či vyjít na Ještěd, kam v zimě jezdíme lyžovat.
Zoologická zahrada
Dvě slova - Bílí tygři. Je to svým způsobem originální zoo a pokud máte malé sourozence, skvěle je tam unavíte.
Ještěd
Pro sportovce - Výstup (Na doporučení mých kamarádů, výstup ve 3 ráno po sjezdovce na Ještěd je sranda)
Pro lenochy - Lanovka
Ale odměna v podobě výhledu je pro oba typy stejná.
Ještě bych Vám sem dala volejbalovou halu, ale tam je jediná zajímavost, že mají vyhřívanou podlahu.

3.) Severní Morava/Slezsko - Jeseníky
Moje rodné okolí (To zní divně). Mám tu celou rodinu, takže samozřejmě to musím zmínit. Musím uznat, že když tady trávíte většinu svého života, nemáte pak už co dělat, protože OPRAVDU tady "nic není", ale pro nové návštěvníky tu mám pár typů.
Praděd
Další túra na 2. nejvyšší horu ČR. Naposledy jsem tam byla jako malá, takže si to moc nevybavuji, ale na lyže to je pro začátečníky ideální (sakra, je léto, tak proč sem dávám rady na zimu?!)
Lázně Jeseník
Krásný okruh na běhání, krásný výhled, božský klid.
A při nějakých bolestech? Stačí se objednat a můžete do bazénu a vířivky. (DOPORUČUJI)
Zlatý Chlum
Jeseníky jsou hlavně o túrách a toto je poslední vyšší kopec před Polskem. Když si to vyšlapete nahoru, tak Vás čeká odměna ve výhledu až na Nyská jezera v Polsku. Krom toho po cestě můžete nalézt "zlaté kameny" (Ano, opravdu se třpytí).
Pískovna Písečná
Je vedro a nevíte, kam se smočit (kromě lázní, kde je uzavřený bazén)? Kam chodím já je zatopený lom/pískovna/podle místních jezero. Není tam tolik lidí, ale přes to dostatek. V nabídce je též volejbalový kurt či půjčení skútru. Když rádi blbnete, můžete buď skákat z mola nebo si půjčit loďku, která je zde k dispozici zadarmo.
Jestli nemáte rádi koupání, ale rybaření je Vaše, můžete si zakoupit za poplatek rybářskou licenci na den.
A pokud hledáte i ubytování hned na kopci nad vodou je "Rezidence u Jezera", kde se můžete ubytovat
POZOR
Vstup na pískovnu se samozřejmě platí a bohužel poplatek na to co ta je k dispozici je velký (a podle mě přehnaný). Děti do 12ti let 50 Kč, dospělí 100 → Proto doporučuji od železnice přes pole je díra v plotě a dál už nás tam nikdy nikdo nekontroloval. (Ale pššt!)

4.) Západní Čechy - Františkovi Lázně
První co, musím říct, že jsem tam nebyla dobrovolně, ale na čtvrtroční kůře v lázních, ale přesto je to nádherné město. Nemám na to dobré vzpomínky, protože jsem byla malá a ano, stýskalo se mi po mamince! Ale když tam přijela a my chodily po kolonádách, parcích a léčivých pramenech, mělo to něco do sebe. 
Pokud se Vám nechce moc chodit, částí města Vás povozí vláček, takže uvidíte to nejdůležitější.


Jestli jste se dopracovali až sem, tak jsem moc ráda! Tyto rady (↑) byli pro ty, co Vás rodiče nepustí mimo republiku, ale pro Vás, kteří mají větší volnost nebo už máte 18 tu mám pár návrhů kam do ciziny (Ať už s kamarády nebo s rodiči).

CIZÍ ZEMĚ

1.) Německo - Drážďany
Nejsi Čech, pokud nejedeš na nákupy do Drážďan (Nebo aspoň takhle jsem to několikrát slyšela). Ano a i já jsem tomu propadla a jezdím tam nakupovat. Stará část města je krásná, když si jí projdete a pak zbytek dne na Prager Straße nakupováním je pro mě ideální strávení dne. Celkově za cestu tam i zpět (Se Student Agency) dáte maximálně 700 korun (Přesnou cenu si nepamatuji).

2.) Rakousko - Salzburg/Vídeň
Tam jsem kdysi jezdila za kulturou, teď už jen pro dobrou čokoládu do Salzburgu, když jezdím na hory, ale když si zadáte do vyhledávače, co by Vás tam zajímalo, určitě něco najdete a prostě budete v cizině, bude to něco jiného

3.) Francie - Paříž
Na 4 dny ideální strávení víkendu. Byla jsem tam s mámou a jejím přítelem na prodloužený víkend a kromě věcí, které jsem měla polité od vína a dlouhé fronty na Eiffelovu věž to bylo skvělé. Paříž nejde popsat slovy, to je něco, co musíte zažít. Ty malé kavárničky, jedení šneků u vína, to je prostě něco, co opravdu nejde jen tak popsat slovy
POZOR
Samozřejmě Paříž ví, že je světová a proto je také drahá, takže peníze, co si normálně s sebou berete, tak být vámi, tak je zdvojnásobím.


4.) Nizozemské království - Amsterdam
Před rokem jsem dostala 4 denní pobyt v Amsterdamu i s lístkem na koncert k vysvědčení. A ano, suvenýry a coffee shops jsou na každém rohu a v noci se centrum pomalu halí do lehkého odéru trávy.
Každý si zažije v Amsterdamu to své. Pro mě byly fascinující kola. Všude byly kola na každém rohu a velké parkoviště kol (Kde se také mimochodem natáčel videoklip Charlie XCX - Boom Clap). 
Toto město je také známo dalšími věcmi a lidmi. Mezi ně patří Anna Franková a upřímně jsem byla nemile zklamaná, co s jejím domem udělali zvenčí. Doufala jsem, že při jeho rekonstrukci použijou vše na to, aby ho co nejvíce přiblížili tomu, jak vypadal a teď je to moderní dům a pouze vnitřek je tomu trochu přizpůsoben.
Další věc, co jsem stihla navštívit byla ve 2 ráno "Red Lights Street" aneb ulice plná bordelů. Je to něco to vidět, opravdu je to originální a také děsivé. Dokážete si představit, že máte svůj malinký kamrlík, který je prosklený a celou noc stojíte ve spodním prádle a vidí Vás přes 1000 lidí denně?
POZOR
Legalita drog je pouze pro občany Nizozemského království. Jsou tomu i přizpůsobené kontroly na letišti.

5.) Itálie - Benátky
Díky častému pobytu v chorvatské Poreči, odkud jsou přímé spoje lodí do Benátek jsem tam docela často. Holubů ubývá a asijských turistů přibývá. Ale teď vážně.
Je to originální město, které originální zůstane. Město postavené na vodě, které má bohatou historii, kde se točil James Bond a kde je jedno z nejvzácnějších zaměstnání děděno z otce na syna (dnes je již možno i na dceru, ale jen výjimečně) → Gondoliér. Nádherné masky a další město, které slovy nevyjádřím.
POZOR
Stejně, jako Paříž. Zdvojnásobte svůj obnos. Na náměstí platíte i za poslech kapely, kterou nechcete poslouchat.


6.) Velká Británie - Londýn
Já osobně mám k Londýnu hlubší vztah (Omlouvám se, nechci vysvětlovat), ale kromě toho je to pro mě město na nakupování, takže se sousedkou, když si děláme prodloužené víkendy na nákupy nás čeká i Londýn, kde jsem byla x-krát, ale neomrzí mě to.

Dočetli jste až sem? Moc děkuji! 
Doufám, že jsem Vám trochu ulehčila hledání míst na strávení prázdnin (V na konci července dodám ještě dalších 5 a pokud to je u Vás stejně, jako u nás doma, že dovolenou hledáte den před odjezdem, tak se Vám to bude ještě hodit).
Pokud máte i vy nějaké návrhy, ráda je uvítám, protože mám asi 5 dní volno a nevím co dělat.
Děkuji a pěkný den.
Nicol

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář.