čtvrtek 3. září 2015

McDonald- Ne díky, radši si připlatím za salát


"Proč takhle jíš?"
"Chceš zhubnout?"
"Jsi nemocná?"
Otázky které poslouchám posledních 5 let a asi se ptáte proč, že?Mám ráda zdravé jídlo. Samozřejmě někdy si dám popcorn nebo něco s cukrem, ale jen na oslavách nebo v kině.Další otázka, která Vám určitě běhá hlavou je jestli mě k tomu doma nutí nebo tak.A moje odpověď je NE!
Připadám si zvláštně v této době. Pamatuji si, když jsme byli u známých v Chorvatsku a ptali se mě, jestli si dám colu nebo nějaké křupky a já řekla ne. Začali se mě vyptávat na výše uvedené otázky a to mne přimělo se zamyslet nad tím, jak to jednoduše objasnit, ale nikdo mě pořádně nechápal.
Například moje snídaně jsou obrovské, ale zdravé - čisté ovesné vločky s bio soya mlékem (neochuceným) s ovocem z farem, domácí sušenky z medu, čerstvě vymačkaný pomerančový džus a mátovo-zelený čaj. Další mojí oblíbenou kombinací je ovoce s medem a "home made" vaflemi a samozřejmě ovoce je plná miska a sním tak 2/3 vafle. Jednoduché a chutné. Mnoha lidem to připadá hodně. Možná je, ale vemte si, kolik mi to přes den dodá energie!!! Nemám pak potřebu i při mém sportovním vytížení jíst dál velké porce (v létě dokonce vůbec).
Waffles
Oběd se mi většinou skládá z něčeho, co mám ráda a je to přesný opak snídaně. Takže něco kořeněného nebo slaného. Mám ráda rýžové věci, takže jako příklad jídla Vám dám rýže na sushi se soyovou omáčkou, balkánský sýr, hodně pepře a bylinek.
A na večeři mi stačí malinký chlebík nebo sushi, které je lehké, s čajem.
Sushi s lososem
Přes celý den piju vodu nebo vodu s ovocem, a když mám na něco jen chuť? Tak to zaženu pár kousky ovoce - dobré na chuť mi přijde hroznové víno. Ráda si s ním totiž hraju (říká se nehrajte si s jídlem, ale s hrozny to nejde!) a proto mi jedna kulička vystačí i na 10 minut.

Dál se mnoho lidí diví, že nejsem hubeňoučká (a samozřejmě, jako každou holku, tak i mě, to štve). Jenže sama jsem tomu dlouhou dobu nerozuměla, než jsem začala zkoumat, jaké potraviny si vlastně kupuji. Posledního půl roku sleduji i kolik éček se objevuje v jídlech a do jaké kategorie je můžu zařadit od nejméně zdravých po ty "zdravé".

A jak tohle všechno zvládá moje tělo?
Poslední dobou se cítím plná energie a hlavně čistá (ne, jako, že bych byla na drogách, haha), jde to vidět i na mé pokožce, hlavně na obličeji, který má trápení s akné už 4 roky a obecně se cítím taková svá a zdravá. Hlavně jsem na sebe taková pyšná, že své tělo nevystavuji extrémům, jako jsou hranolky na připáleném oleji nebo obalovanému "masu" v kukuřičných lupínkách.

Na závěr bych Vám chtěla říct, že to je opravdu životní styl, který jsem si přisvojila, nedělám to opravdu z žádného důvodu, prostě mi to i chutná a cítím se pak opravdu lépe.

Pokud máte ohledně toho nějaké otázky, klidně se ptejte do komentářů, ráda Vám je zodpovím :)
Nicol

1 komentář:

  1. Teda páni tvoje snídaně je nálož :D ale u já snídám uplně stejně potřebuju toho ráno hodně jinak se mi udělá zle :D Jinak nejseš sama kdo se vyhýbá těmto jídlům, to co podávají ve fastfoodech a vyadávají to za jídlo je otřesné...
    http://lovelylady6.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář.