neděle 11. října 2015

Jak správně začít ráno?

Znáte to!
Budík Vás nutí vstát po těžkém předchozím dni ve škole a na tréninku.
Připadáte si, že nevstanete.
Nebojte, zažívám to taky a i tak mám po chvíli energie na rozdávání!
Jak?
JEDNODUŠE!

Ano, také nedobrovolně vstávám, a když mi v 6 ráno zazvoní budík, nejradši bych ho vypnula a dál byla zachumlaná v peřině.
Jenže to mi škola nedovolí a proto dělám několik věcí, co mě většinou nastartují víc než cokoliv.

1. EXERCISING!
Cvičení!
Ale ne nějaké namáhavé, kdy se unavíte. Zaposilujte si 10x něco, kde se Vám zdá, že potřebujete zpevnit.
Já osobně jedu 10x sed lehy, 10x zvedání nohou a 10x nohy ve svíčce a zvedání boky. 3 jednoduché cviky, které máte do 5ti minut a je to probuzení, kdy se Vám někdy i bude chtít vstát.


2. COLD WATER!
Studená voda - něco jako šokový budíček pro obličej. Mám speciální měkký ručník, který vymáchám ve studené vodě a pak si ho připlácnu na obličej. Krom toho, že se proberu smíchem, když na sebe u toho koukám do zrcadla, tak studená vody super prokrví obličej a je to další část těla, která Vás probere.


3. FOOD!
Jídlo, jídlo, JÍDLO!
SNÍDANĚ!
Je to základ dne. Beru si větu: "Podle toho, jak se nasnídáš, takový budeš mít den." hodně k srdci. A je to tak. Jsou totiž dobré a OBŘÍ - Mísa ovesných vloček, se sójovým mlékem a ovocem, bílý jogurt se skořicí, domácí džus a 2 čaje - jeden do termosky do školy, kam si dávám i třtinový cukr (normálně nesladím) a jeden malý ke snídani.


Tohle všechno dělám, abych se ráno trochu nastartovala. Pokud máte ještě lepší typy, pište do komentářů :)
Nicol

5 komentářů:

 1. Jelikož se snažím žít zdravě a to se vším všudy, pro mě je ráno skoro jako osvícení. :D Raději vstanu v pět, abych si mohla dát snídani, než abych ji neměla. :D Bez ní to prostě není ráno. Poslední dobou jsem si oblíbila i tu studenou "koupel" pro obličej..jenom mám mastnou plet a prý to není ideální. :/ Pěkný článek! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já bych ráno asi nemohla cvičit jsem hrozně líná když vylezu z postele :D Jinak si ráno nedokážu představit bez snídaně, vstávám záměrně o půl hodiny dříve abych si jí stihla udělat ať už je to třeba jen chleba s něčím nebo si vařím ovesnou kaši íchám vajíčka prostě cokoli :D Bez snídaně ani ránu :D
  http://lovelylady6.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. bohužel nesnídám..ale já vůbec nemám hlad.. super článek
  a mám novou adresu blogu a budu ráda za každého prav. čtenaře
  www.roxi--blogg.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Já taky vůbec nesnídám. Ale zkusím to. Pár cviků, rychlá sprška a snídaně - takto to dělám většinou přes víkendy..ale přes týden je to boj! :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář.