neděle 6. prosince 2015

Kratší den, delší noc

Nevím, jak Vaše, ale moje věta v těchto dnech zní: "Konečně zima!"
Moje oblíbené roční období, a když napadl první sníh na můj svátek, jednoduše "It made my day!"
Ale je mnoho lidí, co tohle počasí nemá rádo a já se přiznám, že suchá zima (bez sněhu) není zrovna ideální, ale můžu nosit kabáty, svetry a dlouhé kalhoty.
A tak jsem se rozhodla ukázat Vám ty pozitiva, které na tomto počasí a ročním období vidím.

1. Horké nápoje Váš jen zahřejí a nebude Vám vedro!
Miluji horkou čokoládu nebo horký zelený či mátový čaj, jenže v létě mi jsou tyto nápoje spíše odepírány, protože pak mi je ještě větší vedro.
A neříkejte, že jsem jediná, kdo si rád sedne do postele s horkou čokoládou nebo něčím podobným a pak si čte nebo se na něco dívá.

2. Světlo rozzáří Váš úsměv
Světlo v téhle chvíli je všude, ale ne denní, ale všech světélek ohledně Vánoc. Když jezdím na trénink a čekám na autobus, většinou se v té době rožnou světla lamp a pod nima i věci spojené s Vánocemi - svíčky, stromečky, vločky. 
Nevím, jak Vám, ale mě to vykouzlí úsměv na tváři a hned mám zbytek dne lepší.

3. Sníh
Tohle je už dnes pasé, což je škoda. Ještě si naštěstí pamatuji Vánoce na sněhu a to jsem na tom milovala. Bohužel dnes to tak není a proto jsem ráda za svoje kamarády, kteří mi kupují umělý sníh, jako vánoční dárek (Je to nějaká malá tubička nebo co a teď se to dá koupit i v Tescu). Je to zvláštní, že na to, že mě sníh nebo led už 2x málem doslovně zabil, tak je to jedna z mých nejoblíbenějších věcí (Kdyby jste se ptali, jako malou mě zasypal zmrzlý sníh z asi 9ti metrů a ve 15ti jsem vyšla do 5. lavinového stupně. Ani jedno není příjemné :D)

4. X-mas songs
Vánoční písničky, jak anglické, tak české. Jak moderní, tak staré. Už od září postupně poslouchám tyhle písničky a můj playlist se postupně změní do vánoční nálady. 
Na YT mám malý playlist, tak Vám ho sem můžu dát :)

5. Všichni mají jinou náladu
Ve škole se profesoři těší, až si od nás odpočinou a pomalu se dostávají do nálady, kdy kašlou i na učení. Dokonce nám ani netopí, abychom si podvědomě mysleli, že je sníh (Samozřejmě vtip, netopí nám, protože jsou hloupí). Všichni se začínají usmívat, a i když mají stres z dárků, tak stejně je to takový jiný stres. Prostě připadá mi, že všichni jsou prostě milejší.


A co vy a Vánoce?
Nicol3 komentáře:

 1. Miluji Vánoce, ale přijde mi, že to začíná ztrácet kouzlo.. Venku je teplo jak na jaře, po sněhu ani památky a celkově mi přijde, že dřív to bylo lepší. .

  OdpovědětVymazat
 2. Kris: Každý si spojuje Vánoce se sněhem, tak je očividné, že jestli to tak půjde dál, lidé se z toho zblázní.

  Znáte ten pocit, když se na Štědrý den podíváte z okna a všude bláto? (Bydlím u lesa, tak to bláto tam fakt mám.) Začnete se cítit zklesle, zklamaně.

  Autorku článku bych chtěla pochválit, protože vyzdvihla ty nejúžasnější věci! :D Horká čokoláda (v mém případě kakao) , světélka úplně všuda. Ono to tak zlepší náladu.

  Z prvu jsem měla výtky u těch učitelů, ale když se nad tím tak zamyslím.... :)

  :)

  www.jennifermoonenc.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Mě ten sníh na Vánoce dost chybí, abych se přiznala. Ale asi ani nemá cenu doufat, že by se letos objevil... :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář.